زبان روسی

آموزش زبان روسی

زبان روسی

روسیه هشتمین زبان پرکاربرد و رایج جهان میباشد .و کشور های  روسیه، اوکراین، ازبکستان، قرقیزستان، قرقیزستان، قزاقستان، تاجیکستان، ارمنستان، ترکمنستان، آذربایجان و … نیز به این زبان صحبت میکنند. همچنین این را زبان را به دلیل پایداری سیاسی و قدرت سیاسی نظامی این زبان میتوان دومین زبان محبوب اروپای شرقی نام برد.
طبق آمار کشور روسیه بزرگترین کشور جهان میباشد و با اختلاف زیادی با کشور دوم یعنی در صدر این امار قرار دارد (روسیه ۶.۶ میلیون مایل مربع مساحت دارد، در حالی که کانادا ۳.۸ میلیون مایل مربع است)  و حالا تصور کنید که در این سرزمین بزرگ  چقدر می توانید چیزهای  جدید کشف کنید و این از  یکی ازمزایای بزرگ  زبان روسی است که امکان جستجو را برای شما فراهم می کند. روسیه ۲۸ میراث جهانی یونسکو دارد.

روسیه دارای کمترین  نرخ مهارت انگلیسی است. تنها حدود ۵ %  از روس‌ها توانایی صحبت به زبان انگلیسی را دارند و در اغلب  شهرهای روسیه تقریبا هیچ نشانه‌ای از الفبای لاتین پیدا نخواهید کرد. پس اگر می‌خواهید بر سرزمین امپراطوری روسیه چیره شوید ، نمی‌توانید بدون دانستن  زبان روسی موفق شوید.!

اگر روسی یاد بگیرید با فرهنگ روسی اشنا میشوید

روسیه بسیاری از سنت‌های فرهنگی میان اروپا و آسیا را در میان گرفته‌است. شاید به همین دلیل بسیاری از مردم فکر می‌کنند که روسیه هیچ چیز مشترکی با دنیای انگلیسی‌زبان ندارد. اما در حقیقت، شما می‌توانید در عرض کمی بیش از سه ساعت به سنت پطرزبورگ پرواز کنید، که کوتاه‌تر از زمانی است که طول می‌کشد تا به آتن برسید. بسیاری از مقصدهای گردشگری برتر حتی برای افرادی که در آمریکا، کانادا و استرالیا مستقر هستند، در قاره اروپا روسیه است، بنابراین اگر می‌خواهید یک تور بزرگ در اروپا را برنامه‌ریزی کنید، روسیه مقصد خوبی است.

زبان روسی از چیزی که می پندارید اسانتر است

کسی که هرگز سعی در یادگیری زبان روسی داشته باشد با دو چالش برای یادگیری زبان روسی مواجه است و الفبای سیرلیک یکی از آن‌ها نیست ( با کمی تلاش، یادگیری ۳۳ حرف الفبای روسی ممکن می شود. (اغلب اشکال حروف مشابه یا یکسان هستند، بنابراین شما فقط نیاز دارید که نشان دهید چگونه مغز شما می تواند حروف با صدای مشخص را تشخیص دهد. همچنین قواعد گرامری بسیاری وجود دارد که برای یادگیری دشوار هستند. با وجود این دشواری ها اگر تلاش و علاقه کافی برای یادگیری این زبان داشته باشید، می توانید موفق شوید