TESOL

دوره-تیسول

دوره تیسول چیست؟

دوره تیسول و در نهایت مدرک بین‌المللی تیسول یکی از مدارک معتبر و قابل استناد برای اساتید زبان انگلیسی در سطح جهان است که توسط گروهی از کشورهای انگلیسی زبان از جمله استرالیا، انگلستان و کانادا برگزار می‌شود.

این مساله برای کشورهای انگلیسی زبان از اهمیت بالایی برخوردار است که مدرسین متقاضیِ فعالیت در این کشورها دارای مدارک مورد تایید بوده باشند و استانداردهای بین‌المللی لازم برای فعالیت در این کشورها را رعایت کنند، به همین منظور مدارکی از قبیل سلتا و تیسول را به عنوان سنجه‌ی معتبر در نظر گرفته‌اند.

برای خیلی از متقاضیان شرکت در این دوره‌ها این سوال به وجود می‌آید که تفاوت این دو دوره‌ی تخصصی در چیست؟

یکی ازتفاوت های عمده بین این دوره‌ها در نحوه ی برگزاری آنهاست.

در دوره سلتا شما با معیارهای ثابت جهت سنجش روبرو هستید و در نهایت با همان معیارها سطح شما تعیین می‌شود، در حالی که در دوره تیسول فرد شرکت کننده با ماژول‌ها و دروسی به عنوان معیار سنجش روبرو می‌شود و سطح شرکت کننده از میانگین فعالیت‌هایش در مقابل این بخش‌ها سنجیده می‌شود.

دوره تیسول به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این دوره برای تمامی کسانی که دانش زبان انگلیسی عمومی خوبی دارند و علاوه بر آن به تدریس زبان انگلیسی هم علاقه‌مند هستند پیشنهاد می‌شود، شرکت در این دوره لزوما نیازی به طی دوره‌های آکادمیک زبان انگلیسی در دانشگاه ندارد.

همچنین این دوره به اساتیدی که مایل هستند دانش خود را در مقیاس بین‌المللی مورد سنجش قرار دهند پیشنهاد می‌شود.

گروه دیگری که می‌تواند مخاطب هدف این دوره باشد آن دسته از کسانی هستند که دوره‌های تدریس زبان انگلیسی را بصورت آکادمیک در دانشگاه‎ها فرا گرفته‌اند ولی دانش و تجربه‌ی استفاده از این مهارت را کسب نکرده‌اند و این دوره می‌تواند برای فراگیری این تکنیک‌ها مناسب باشد.

چرا تیسول؟

یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مزیت‌های دوره و مدرک تیسول نسبت به سایر دوره‌های مشابه قابلیت بومی‌سازی این مدرک است، به این معنی که شما با گذراندن این دوره ساعاتی از آموزش خود را به یادگیری فرهنگ شیوه‌های آموزش و یادگیری در کشور مورد نظر می‌پردازید.

این یکی از قابلیت‌هایی است که برای کشورهای مقصد نظیر استرالیا، انگلستان و… اهمیت بالایی دارد.

دیگر مزیتی که می‌توانیم از آن نام ببریم اعتبار این مدرک در کشورهای حوزه خلیج فارس و شرق آسیاست. این کشورها برای مدرک تیسول اعتبار ویژه‌ای قائل هستند و شما با گذراندن این دوره می‌توانید از امتیاز ویژه‌ای برای مهاجرت به این کشورها بهره‌مند شوید.